Skolyoz Tedavisinde Doğru Korse Seçimi

Skolyoz Tedavisinde Doğru Korse Seçimi

Skolyoz hastası için doğru seçilen bir korse başarılı bir tedavi için oldukça önemlidir!
Skolyoz korsesinde dikkat edilecek en önemli konulardan bir tanesi hastanın skolyozuna en uygun korse modelini tasarlamakla başlar. Bu noktada dikkate alınacak en belirleyici ve ilk seçenek skolyoz hastasına doktorun hangi modeli önerdiği olmalıdır. Eğer skolyoz hastasına doktor tarafından herhangi bir korse modeli önerilmeden sadece skolyoz korsesi istenmiş ise hastanın yaşı, cinsiyeti, kilosu, boyu ve skolyoz açısı değerlendirilerek en uygun korse modeli belirlenir.
Skolyoz Tedavisinde Doğru Korse Seçimi etkili bir tedavinin ilk adımıdır. Skolyoz Korsesi seçimi ve tasarımı yapılmadan önce korseyi yapacak olan ortez protez teknikeri ile korseyi öneren doktorun, hastanın genel durumu hakkında görüşmesi ve fikir alış verişinde bulunması korseden başarılı bir sonuç elde etmek için son derece önemlidir.

Hasta için doğru seçilmeyen ve tasarlanmayan skolyoz korsesi tedavi için boşa geçmiş bir zamandan başka hiç bir şey ifade etmez. Oysa skolyoz hastalığı özellikle ergenlik döneminde hızlı ilerleyebilen bir hastalık olduğu için doğru bir skolyoz korsesi ile tedaviye zaman kaybetmeden başlanması gerekir.
Skolyoz korse konusundan en çok dikkat ettiğimiz konuların başından hasta için en doğru korse modelini tasarlamak geliyor. Alsan Ortopedi olarak ortez protez satış ve uygulama merkezimize skolyoz korsesi yaptırmak için gelen hastalara kendisi için en doğru korse modelini tasarlıyoruz.