Gensingen Brace Yeni Nesil Skolyoz Korsesi

Gensingen Brace Yeni Nesil Skolyoz Korsesi

Gensingen brace kullanıldığı tüm ülkelerde skolyoz eğriliğini düzeltme konusunda kendisini kanıtlamış ve kabul görmüş yeni nesil bir skolyoz korsesidir.
Skolyoz hastalığında geçmişten günümüze farklı tedavi yöntemleri denenmiş ve denenmeye devam etmektedir. Bu tedavi yöntemlerinden belkide en eski olanı korse ile tedavi yöntemidir. Yıllar içinde sürekli gelişim gösteren skolyozda korseleme tedavisi doğru uygulandığında başarılı sonuçlar vermektedir. Özellikle yeni nesil skolyoz korse modeli olan gensingen brace hastalar bir çok avantaj sağlamaktadır. Önceki yıllarda uygulanan klasik skolyoz korselerin aksine Gensingen Brace skolyoz tanısı konulan hastalar için çok daha fazla avantajlar sağlamaktadır. Gensingen skolyoz korsesinin gelişiminde ve tasarlanmasında fizik tedavide de kullanılan schourt yönteminden yararlanılmıştır.

Kısaca bahsetmek gerekirse Gensingen skolyoz korsesinde eski ve klasik yöntemlerle tasarlanan korselerde görülen bir çok olumsuzluk ortadan kaldırılmıştır. Bunların neler olduğunu sıralamak gerekirse;
1- Korse ile baskı altında tutulan omurga klasik korselere göre daha özgürdür.
2- Skolyoz hastası korse ile daha rahat hisseder. Bu sayede özellikle çocuklarda görülen korseyi kullanmak istememeleri daha az görülür. Çocuklar daha kolay korseyi kabullenirler.
3- Hastalardan çoğu zaman skolyoz korsesini en az 20 saat kullanmaları istenmektedir. Gensingen Brace 20 saat kullanım açısından diğer korselere göre daha uygundur.
4- Gensingen brace kullanılmaya başlanıldığı andan itibaren hastanın skolyoz açısında fark edilen bir düzelme sağlar.

5- Diğer korselerinin sebep olduğu terleme sorunu yeni nesil skolyoz korsesi gensingen brace ile çok daha az seviyelere iner. Bu durum hasta için korse konforu açısından son derece önemlidir.
6- Skolyozu destelemesi ve ters basınç uygulayarak düzeltmesi üzerine tasarlanan gensingen brace, bununla birlikte skolyoz hastalığına bağlı olarak ortaya çıkan torsyonuda destekleyerek, hastanın sırt bölümünün daha düzgün görünmesini sağlar.
7- Gensingen brace kullanıldığı tüm ülkelerde skolyoz eğriliğini düzeltme konusunda kendisini kanıtlamış ve kabul görmüş yeni nesil bir skolyoz korsesidir.
8- Korse kullanımına başlandıktan belli bir süre sonra hastayı takip eden uzman hekim tarafından, korsenin sağlamış olduğu baskı oranlarının arttırılması gibi bazı değişiklikler istenebilmektedir. Bu noktada gensingen brace üzerinde değişikler yapmaya uygun bir yapıya sahip olduğu için büyük bir avantajlar sunar.
9 – En az bir sene süre ile kullanıma uygun olan gensingen skolyoz korsesi, tekrar korse yaptırma maliyetini mümkün olduğunca azaltır.. Buda hasta ailelerine skolyoz korsesi tedavisini sürdürebilmek adına daha az masraf demektir.
Skolyoz korseleri hakkında tüm bunlar ve merak ettiğiniz diğer konular ile ilgili merkezimizi arayabilirsiniz.