Michelangelo Biyonik El Protezi

Eller hepimiz için en önemli uzuvlarımızdandır. Çalışma prensibi olarak çok karışık bir o kadarda komplike ve uyum içinde hareket ederler.
Ottobock firmasının tasarladığı Michelangelo biyonik el axon bus yazılımı ile harikalar yaratan işlevsel, doğal yeni nesil bir sistemdir.

Michelangelo biyonik el protezi fizyolojik olarak olağan üstü bir tasarım harikasıdır. Aynı kemik, eklem, kas ve tendonların vücudumuz ki harika uyumu gibi parmaklar gerek yumuşak gerek sert malzemeler kullanılarak üretilmiştir. Sahip olduğu benzeri olmayan bilek eklemi doğal bir görünüm sağlar ve bunun yanında dört farklı yönde bilek hareketlerine izin verir. Bu sayede protez el kullanıcısı protezine hem mental hem fonksiyonel olarak daha rahat adapte olur.

Michelangelo anatomik tasarımı yanında harika işlevsel formu ile myoelektronik kontrollüne sahip el protezleri için geleceğe dönük bir yaklaşım ifade eder. Bağımsız hareket eden 4 parmak ve ayrı pozisyon verilen başparmak ile benzersiz bir hareket kabiliyeti sunar. El protezinde iki adet servo motor vardır. Bu sayede doğal bir hareket yeteneği elde edilir. Ana Motorun görevi açma kapama ve güçlü tutuş hareketini yerine getirmektir. İşaret parmağı, başparmak ve orta parmak aktif hareketlerde, yüzük parmağı ve küçük parmak ise pasif bir şekilde hareketlere eşlik eder.

Çok yönlü fonksiyon yedi farklı pozisyonda kavrama olanağı sağlar. Bu yeni teknoloji sayesinde protez el kullanılmadığı anlar için anatomik dinlenme pozisyonu sunar. Pozisyonlanabilir bilek eklemi sayesinde çok daha doğal görüntü ve hareket imkânı verir
Şu an 6 farklı renk tonda üretilen Michelangelo® protez eldivenleri gerçekçi ve harika bir görünüm sağlar.