DynamicArm Protez Kol Myo Elektirik Kontrollü

Dynamicarm protez kol yüksek teknolojiye sahip protezdir. Dirsek üstü protezleri özel bir durum oluşturur, sebebi ise elin görevlerinin yanında dirseğin fonksiyonlarının da protez dirsek tarafından yerine getirilmesi gerekir. DynamicArm dirsek protezi, harika teknolojisi sayesinde hareketlerinizi doğal bir şekilde yapmanızı sağlar. DynamicArm, kaslarınızdan gelen sinyallerle kontrol edilir ve bir elektrik motoru ile çalışır. DynamicArm kontrol birimi, kas sinyallerini aynı zamanda protez ele de aktarır ve elin açılıp kapatılmasının yanında rotasyonu da sağlanır. DynamicArm’ı gerip bükebilirsiniz de…
DynamicArm’ın Ottobock VariPlus Speed eli ile kullanılması tavsiye edilir. VariPlus Speed protez el, diğer ellerden 3 kat hızlı açılıp kapanabilir. DynamicArm ve VariPlus Speed bileşimi protez, nesneleri rahatlıkla tutmanızı ve kavramanızı sağlayarak iş hayatınızı, günlük yaşantınızı ve boş zamanlarınızı aktif yaşamanızı sağlar.

Güvenli Tutuş

SensorHand Speed’de bulunan Otokavrama özelliği, tuttuğunuz nesnenin elinizden kayması durumunda devreye girer. Kavrama gücü saliseler içinde artarak elinizdeki nesneyi güvenle tutmaya devam etmenizi sağlar.

Hızlı refleksler


Yüksek hızlarda SensorHand, Speed diğer elektrikli ellere göre 3 kat daha hızlı açılır ve kapanır. Bu oransal hız saniye 300 mm’ye kadar çıkar.

Kontrol kuvvetleri

Kavrama hızı ve gücü iki sensörle devamlı ölçülerek kas sinyalleri ile orantılı olarak ayarlanır. Hassas nesneleri (örneğin domates) kavramak veya tutmak da herhengi bir problem teşkil etmez.


Doğal dinamikler


DynamicArm protez kol doğal olmayan ve istenmeyen hareket yapmanızı engeller. Hareketlerinizin başlangıcı hep kontrollüdür ve hareketinizi bitirirken de el ve kol yavaşlar.

Rahat yürüyüş

Elektronik olarak kontrol edilen fleskiyon yardımı, dirsek ekleminin fleksiyonu sırasında devreye girerek, örneğin yürürken kolunuzu serbestçe salladığınızda bu hareketi dışarıya fark ettirmeden ve ses çıkartmadan yavaşlatır.

Protez eldivenler

Doğal görünümlü protez eldivenlerde 6 ayrı renk seçeneği bulunmaktadır. Çok katmanlı yapısı bir derinlik hissi verir. En dıştaki yüzeyde ise insan cildindeki damarların doğal görünümü vardır.

Bileğin rotasyonu

Kas sinyallerinizle, diğer elinizin yardımı olmadan bileğinizi içe veya dışa doğru çevirebilirsiniz.

Akıcı hareketler


DynamicArm dirsek protezi ile bir anda birden fazla hareket yapabilirsiniz. Kolu uzatmak, bileği çevirmek ve bir nesneyi kavramak gibi…

Myo Elektirik Kol Protez Eğitimi

Dynamicarm Protez dirsek, uygulamanız bittikten sonra eğitiminizin önemli bir bölümü başlar. Burada amaç, günlük yaşamınızın kolaylaşması için protezi kullanmayı öğrenmenizdir. Terapistiniz yemek yerken veya giyinirken yapacağınız hareketleri size egzersiz olarak yaptıracaktır. Özel alıştırmalar ile nesneleri kavramak için protezinizi nasıl kullanmanız gerektiği de size öğretilecektir. Protezinizi kullanmada yeterli seviyeye geldiğinizde kas sinyallerinizin gücünü nasıl kontrol edeceğinizi öğreneceksiniz. Farklı dokulardaki nesneleri kavrarken kas sinyallerinizle protezinizi nasıl farklı güçlerde açıp kapayacağınızı göreceksiniz.

Teknoloji

Myoelektrik kontrollü protez kol DynamicArm, kullanıcının kas sinyalleri ile çalışır. Entegre elektrik motoru sayesinde farklı yüklere otomatik olarak adapte olur. Kas gücünüzle kolun hareketlerinin hızını devamlı bir şekilde ayarlayabilirsiniz. İçindeki kontrol ünitesi kol hareketlerinizi başlangıçta ivmeli ve hareketin sonuna doğru ise yavaşlayarak bitirmenizi sağlar. DynamicArm ile ilk kez insan kolunun doğal dinamik tepkisine benzer bir tepki döngüsü sağlanmıştır.
Fleksiyon yardımı, protez kol aşağı indirildiğinde açığa çıkan enerjiyi saklar ve kol tekrar havaya kaldırılırken, bu enerji kullanılır. Bunun, protezin enerji tüketimine önemli bir etkisi olur. Lityum-iyon pil gün boyunca size sabit bir performans sunar. Fleksiyon yardımı aynı zamanda kolunuzun rahatça salınımını da garantiler. Sonuç olarak, ek bir enerjiye gerek olmadan veya gürültü çıkarmadan, hareketleriniz doğaldır.