BEBİONİC BİYONİK EL PROTEZİ

Bebionic biyonik el zarif tasarımıyla kullanım rahatlığı sunan protez, dayanıklılık, performans ve kolay kullanım ilkeleri ile üretilmiştir. Doğal kullanıma uyumlu ve tüm eklemleri hareketli parmaklar, üstün hareket ve kavrama kabiliyeti sayesinde doğal el hareketleri kullanarak günlük işlerin yapılabilmesine imkan sunar.

                                       Hassas Açık Tutuş

Bebionic el protezi hassas açık tutuş.

Bebionic biyonik el protezi ile hassas açık tutuş yapılabilir. Başparmak, işaret parmağının tam karşısında durarak kullanıcıya çok küçük nesneleri hızlı ve doğru bir şekilde kaldırma ve hareket ettirme olanağı sağlar. İlk olarak hem işaret parmağı hem baş parmak kapanır, baş parmak orta noktada statik bir şekilde dururken işaret parmağı nesneyi tutmak için baş parmağa doğru kapanmaya devam eder. Orta, yüzük ve serçe parmaklar doğal bir şekilde hafifçe esnerler. Baş parmağın sadece işaret parmağıyla temas etmesini sağlamak için tekniker tarafından manuel olarak yeniden konumlandırılması gerekmektedir.

Hassas Kapalı Tutuş

Bebionic el protezi hassas kapalı tutuş.

Biyonik elin sağladığı bu tutuş, orta, yüzük ve serçe parmakların tamamen açık kalmaları yerine avuç içine kapanmaları dışında hassas tutuş ile aynıdır.

 

 

 

 

 

Bebionic el protezi sıkıştırma tutuşu.

                                                                                    Sıkıştırma Tutuşu
Bebionic biyonik el protezi
ile sıkıştırma tutuşu yapılabilir. Baş parmak karşıdayken el işaret parmağı ile baş parmağın birleşmesi ile sıkıştırma tutuşu gerçekleşir. Diğer parmaklar bir direnç ile karşılaşana ve kapan sinyali durana kadar kapanmaya devam eder. Bu tür tutuş protez kullanıcısına kaldırma, tutma ve araç anahtarı, bozuk para, kavanoz kapağı ve kalem gibi çeşitli günlük nesneleri kavrama olanağı sağlar.

Bebionic el protezi parmak kapanması tutuşu.


Parmak Kapanması (Tripot Tutuşu)

 Bebionic biyonik elin parmakları parmaklar kapandıkça doğal bir şekilde hareket eder. Bu kullanıcıya farklı bir düzlemde fonksiyon kazandırmak için parmaklar arasında çatal bıçak veya diş fırçası gibi ince nesneleri güvenli bir şekilde tutma olanağı sağlar. Parmak kapanması tutuşu el güç tutuşundayken en fonksiyonel tutuştur, ancak aynı zamanda anahtar tutuşu ve tripot tutuş ile sağlanabilir.

 

Tetik Tutuşu

Bebionic el protezi tetik tutuşu.

Bebionic biyonik el protezi ile tetik tutuşu yapılabilir.

Aynı zamanda tetik tutuşunun karşısındaki baş parmak orta, yüzük ve serçe parmaklarla nesnenin kavranmasını sağlayacak ve baş parmağı daha güvenli tutuşunu sağlayacaktır. Daha sonra işaret parmağı kapanacaktır. Elde kullanılan sprey gibi araçları kullanabilecek konuma gelecektir. Diğer parmaklar kavramayı bırakmadan önce açılma sinyali ile birlikte işaret parmağı tamamen açılacaktır.

Mause Tutuşu

Bebionic el protezi mause tutuşu.

Bebionic biyonik el ile mause tutuşu yapılabilir.

Aynı zamanda başparmak, başparmağın karşısında duran serçe parmakla birlikte mause’un kenarını tutarken orta ve yüzük parmakları dengeyi sağlayacaktır. İşaret parmağı mause’un düğmesine doğru kapanır ve daha sonra geri çekilerek düğmeye basılmasını sağlar. Her kapanma sinyali düğmeye basılmasını sağlarken açılma sinyali mause’u bırakacaktır.

Bu tutuşun tüm avantajlarından yararlanmak için RSLSteeper, Trust Lazer Faer-Carbon Edition MI-6970C veya benzeri ürünlerin kullanılması tavsiye edilmektedir.

Bağımsız İşaret Parmağı Tutuşu

Biyonik protez işaret hareketi.

Bebionic biyonik el protezi ile bağımsız işaret parmağı tutuşu, sütun tutuşu ve açık avuç hareketleri yapılabilir.

Bu tutuşta başparmak, orta, yüzük ve serçe parmağın bir dirençle karşılasana kadar veya kapanış sinyali bir dirençle karşılasana kadar veya kapanış sinyali kesilene kadar avuç içine doğru kapanır. İşaret parmağı işe açık kalarak kullanıcının klavye, cep telefonu ve ATM cihazları gibi araçları kullanılabilmesine olanak sağlar.

 

 

 

                          Sütun Tutuşu

Biyonik el yumruk hareketi.

Bebinic biyonik el ile sütün tutuşu yapılabilir.

Bu tutuş başparmağı karşıda olmayan konumdan avuç içine doğru hareket ettirir. Parmaklar daha sonra bir düğmeye basmak için kullanılabilen sabit bir sütun noktası sağlamak için başparmağın üzerine doğru yuvarlanır. Bu tutuş kıyafet giymek için tavsiye edilen tutuştur.

 

Açık Avuç Hareketi

Biyonik protez açık el.

Başparmak karşıt konumda değilken el bir tepsi veya tabak vs. taşımak için uygun olarak tamamen açık düz bir avuç içi konumuna gelir.

 

 

 

 

 

 

Rahat El Duruşu

Biyonik protez rahat el.

 Bebionic biyonik el proteziyle kullanıcı rahat el duruşu hareketini yapabilir.

Baş parmak karşıt olmayan konuma ayarlanır ve kısmen avuç içine doğru hareket eder. Bütün parmaklar hafifçe esnek bir pozisyona gelir.

Güçlü Tutuş

Biyonik protez güçlü el.


Bebionic biyonik protez
ile güçlü tutuş yapmak mümkün.

Baş parmak karşıda iken aynı parmağın tümü de bir dirençle karşılaşıncaya kadar veya kapan sinyali kesilinceye kadar avuç içine doğru kapanırlar. Parmaklar tamamen kapalı pozisyona doğru yaklaşırken başparmak ilave kavrama güvenliği için parmaklara doğru içe kıvrılır. Bu patern top veya bir meyve gibi yuvarlak nesnelerin aşırı güç uygulamadan tutulmasını sağlar. Bu tuttuş aynı zamanda tokalaşmaya da olanak verir. Şişe, ev ve bahçe araçları gibi silindirik şekilli nesnelerde aynı zamanda kolaylıkla tutulabilir.

 

Anahtar Tutuşu

Bebionic biyonik el protezi sayesinde kullanıcı anahtar tutuşu yapabilir.

Başparmak karşıt konumdayken işaret ve orta parmaklar başparmakla buluşarak el tripod kavrama şeklinde kapanır. Yüzük ve işaret parmakları bir dirençle karşılaşıncaya kadar veya kapanış sinyali kesilinceye kadar kapanmaya devam edeceklerdir. Bu tür tutuş kullanıcıya kaldırma, tutma ve araç anahtarları, bozuk para kavanoz kapağı ve kalem gibi çeşitli günlük nesneleri kullanma olanağı sağlar.

Kanca Kavrama

Protez el kullanıcısı bebionic ile kanca hareketi yapabilir.

Kısmi olarak kapatılmış güçlü kavrama pozisyonunda elde edilir. Bu bir alışveriş poşeti veya çanta taşımak için idealdir.

Kozmetik Silikon Eldivenler

Bebionic biyonik el protezi son derece dayanıklı silikon eldiven ile kozmetik olarak tamamlanır. Silikon eldivenler, bayan ve erkek olmak üzere 19 farklı renk tonunda ve True Finish mikro piqmentasyon olarak adlandırılan yöntemle üretilmekte ve bu sayede protez el kullanıcısına mükemmel gerçeklik sunulmaktadır. Bu özel silikon eldiven yapısı, optimum dayanıklılık ve mükemmel esneklik dengesine ulaşmak için özel harmanlanmış ve formüle edilmiş silikon ile üretilmiştir. Yumuşaklık hissini koruyarak olağan üstü kozmetik görünüş imkanı sunar.

 

Bebalance – Yazılım Kontrolü

Bebalance, bireysel kullanıcı ihtiyaçlarına cevap verebilmek için bebionic biyonik el protezinin fonksiyonlarını klinisyen tarafından özelleştirilmesini sağlamak amacıyla kablosuz programlayıcı ile birlikte geliştirilmiştir. Bu çok yönlü sistem, sistem kurulumuna ve yönetimine esneklik vererek bebionic biyonik el ve bileğinin kablosuz programlanmasına ve izlenmesine olanak sağlar. Sertifikalı ortez protez teknikerleri tarafından, hızın ve kavrama aralığının ince ayarı, çalışma eşiklerinin modifiyesi ve diğer sinyal özelliklerinin değiştirilmesinin yanı sıra kullanıcı için mevcut kavramaları seçebilecek ve bunları sıralayabilecektir. Bebalance aynı zamanda hasta yeteneğini değerlendirmek ve geliştirmek için ve buna göre el fonksiyonunu eşlemek için eğitim yardımcısı olarak da kullanılabilir.