Banyo ve Deniz Protezi

Protez bacak kullanıcılarının karşılaştığı sorunlardan biride normal protezinin sudan zarar görmesidir. Buna bağlı olarak protez kullanıcıları günlük bakım, banyo ve duş gibi ihtiyaçlarını gidermekte oldukça zorlanmaktadırlar. Bu gibi ihtiyaçlarını kişinin kimseye muhtaç olmadan ve güvenli bir şekilde tek başına halledebilir olması oldukça önemlidir.
Vücut bütünlüğü tam ve sağlıklı olan kişiler bile ıslak ortamlarda kazalar yaşamaktadırlar. Protez kullanıcılarının bu ortamlarda güven içinde hareket etmelerini sağlayacak protez kullanmaları gerekir.
Bazı meslek grupları ve iş sahaları, yapılan iş gereği ıslak ve kaygan bir zeminden ve su kullanılan ortamlardan oluşabilir. Bu gibi işyerlerinde çalışan protez kullanıcıları için mevcut protezini sudan korumak gerekir. Bazı durumlarda protezi sudan korumak nerdeyse imkansızdır.
Ayrıca birçok kullanıcı deniz ve havuza girerken protezin sudan zarar görmemesi için protezini çıkardıktan sonra yüzmek zorunda kalmaktadır.

Sektörümüzde hastalara uygulanan protez sistemlerinin neredeyse birçoğu yukarıda bahsettiğimiz suya bağlı sorunlara ne yazık ki çözüm üretmez. Günlük hayatta kullanılan protez sistemlerinin neredeyse tüm parçaları su ile temasında zarar görmektedir.
Protez kullanıcılarının özel taleplerine göre sudan etkilenmeyen, duş alırken, tatilde ya da denizde kullanmak için özel protezler yapılmaktadır. Bu protezlerin karbon fiber, titanyum ve bunlara benzer suya dayanıklı malzemelerden yapılması gerekmektedir. Özel sipariş edilen protezlerin dışında, tamamen suya dayanıklı hazır bir protez sistemi olan agualine protez sistemini de atlamamak gerekir.
Aqualine bacak protezi yukarıda bahsettiğimiz sorunlara gerçek anlamda çözüm üreten harika bir seçenektir.

Aqualine Protez Sisteminin Öne Çıkan Özellikleri

– Islak yüzeylerde kullanıcının kayarak düşmesinin önüne geçmek için ayak taban kısmı kaymayacak özel bir tasarıma sahiptir.
– Özel yapısı sayesinde kaygan zeminlerde güvenli bir tutunma ve yürüme sağlar.
– Ayakta güvenli kalabilmek ve yürümek için kilit sistemi vardır.
– Su çıkışı için hazırlanan delik sayesinde protez suyu tahliye eder.
– Tüm parçaları suya dayanıklıdır, su geçirmez ve paslanmaya karşı dayanıklıdır.
– Temizliği kolay yapılabilir.
– Protez ayağın açık parmağı sayesinde sandalet ve parmak arası terlik giyilebilir.
– Doğal ve estetik görünümlü tasarımı sayesinde göze hoş gelen bir görüntüsü vardır.