SİOCX TF Soket sistemi

Protez bacak kullanıcılarının protezinde, en çok dikkat ettiği ve önemsediği konuların başında kullandığı soketin sağladığı konfor, güvenlik, kullanışlılık gibi detaylar gelir.
Ottobock firmasının geliştirmiş olduğu siocx tf soket sistemi, protez kullanıcılarının önemsediği bu detayları maksimum düzeyde karşılayan, kullanıcının proteziyle daha özgür daha bağımsız olmasını sağlayan mükemmel bir işlevselliğe sahiptir.
Kenarları yumuşak ve esnek olan silikon soket sayesinde, bacak protezi kullanıcısına tam uyum sağlayayan siocx tf tasarımındaki detaylar ile hareket özgürlügü sağlar.

İç soketi yapılırken kullanılan yüksek kalite silikon materyal, kullanıcının güdüğünde en elverişli kavramayı sağlar. Karbon malzemeden yapılan kaliteli soket ile silikonun birbirlerine bağlantısı vidalar ile yapılır. Bu sıkı bağlantı sayesinde kullanıcıya güvenli bir kontrol sağladığı gibi, en iyi güç aktarımı elde edilir. Protez ile konforlu bir oturuş için, dış sokettin arka bölümünde dyneema’ yapılmış yumuşak ve oldukça esnek kısımlar vardır. Soket bu sayede otururken bükülmediği gibi sistemin içine hava kaçmasıda engellenmiş olur.

SiOCX TF –Sistem’in Öne Çıkan Özellikleri.

– Yüksek oturma ve taşıma konforu.
– Geliştirilmiş mükemmel tutunma.
– Çok daha iyi bir zemin algılama.
– Çerçeve ve kapalı dış soket ve renkli iç sokete sahiptir.
– Çerçeve soket tasarımı ile daha iyi bir yüzey algılama.
– Cild dostu hijyenik işlevsel.
– Artırılmış soket tutunması.
– Soft soketin yarattığı koruma.