Iceroos Seal-In x5 Silikon Liner

Iceroos Seal-In x5 Silikon Liner’da diğer birçok pasif vakum protez sistemlerinin genelinde ihitiyaç duyulan ve protezin üst kısmına gilen rahatsız edici silikon liner dizliğe gerek yoktur.
Hava geçirmemesi için hastanın bacağina giydiği silikon dizliğin kullanılmaması, bacak protezi hastasına dizini daha rahat ettirme imkanı sağlar. Bu durum hastanın proteziyle daha konforlu yürüymesini ve bacak hareketleriniz daha az efor ile yapmasına yardımcı olur.
Yine bu sayede dizlik kullanımına bağlı ortaya çıkan, kullanıcı için son derece olumsuz bir durum olan bölgesel basıların önüne geçilmiş olur.

Kendini sokete 5 halkası sayesinde yapıştırması, güdükteki basınçın her bölgeye eşit oranda dağıtılmasını sağlar. Buda yine hastalar için istenmeyen bir durum olan, güdük tahrişlerinin oluşmasını büyük oranda ortadan kaldırır. Ossur firmasının x5 olarak adını koyduğu 5 adet halka soket ile silikon arasındaki havanın dışarı atılmasını sağlar. Soket ve güdük formlarına göre tasarlanan X5ICEROOS SEAL IN yİne özel tasarlanmış formu sayesinde hem diz altı protez kullanıcılarına, hemde diz üstü protez kullanıcılarına hitap etmektedir.