POWER KNEE MİCRO İSLEMCİLİ DİZ PROTEZİ

Diz üstü amputeler için geliştirilmiş ilk ve tek servo motorlu hareketli ve aktif protezi .
Ampute olan bacağın kas hareketlerini tamamlayacak şekilde tasarlanan yapısı ile kasların kıvrılıp bükülme ve düzeltme eğme gibi hareketlerini yerine getirir. Bu özelliği sayesinde protez bacak kullanıcısına tam entegre halde çalışır.
Power knee micro işlemcili proteze entegre edilmiş yapay zeka ve motorlar sayesinde yukarı devinim hareketine büyük ölçüde yardımcı olur. Bu sayede kullanıcı merdiven inip çıkarken ve eğimli zeminlerde power knee diz’ in gücünü yürüyüşün her anında hisseder.
İleri teknoloji ile donatılmış power knee elektronik diz yapay zeka sayesinde protez kullanıcısının yürüyüş karakterini öğrenir ve kullanıcıya özgün tepkiler vererek hızlı, güvenli, satbil ve son derece doğal bir yürüme salınımı sağlar.

Power knee diz ‘ öne çıkan özellikleri


– Atılacak her adımı önceden tahmin eden yapaz zeka diz eklemindeki hareketi bu yönde kontrol ederek daha stabil bir yürüş sağlar.
– Arazide, bozuk yüzeylerde, farklı bir çok zeminde takılma, tökezleme gibi olumsuz durumlardan kulanıcısını korur.
– Aktif bir şekilde bükülme özelliği yapısı ile hastanın daha doğal adım atmasını sağlar.
– Protez bacak kullanıcısı oturur pozisyondan dikilme hareketine başladığı anda, güç motarlarının desteği ile çok daha doğal bir şekilde ayağa kalkma hareketini tamamlar.
– Power knee diz adeta bir eğimli yüzey ve merdiven inip çıkma asistanı gibi çalışır.
– Yapay zeka ile entegre çalışan güç motoru sayesinde, aktif kalça salınımına ihtiyaç duymadan daha az efor ile daha doğal ve hızlı adım atmayı sağlar.
– Power knee içten enerji üretme yeteneği sayesinde rakip tanımaz.