HYBRID KNEE

-Nabtesco firması tarafından geliştirilen hybrıd knee micro işlemcili, hidrolik pnömatik özellikli, mrs destekli protez bacak diz eklemidir. Hybrıd protez, özellikle durma ve salınma fazında kontrol gereksinimi duyan bacak protezi hastaları için, mükemmel bir yürüme deneyimi sunar.
MRS sistemde, duruş fazında yerden gelen tepki kuvveti algılanarak hidrolik mekanizmanın switchleri açılır ve hidrolik kontrol devreye girer.Salınım fazına geçme evresinde (parmak kalkışında) MRS sistem ile yerden gelen tepki kuvveti algılanırve switchler kapanır.Bununla birlikte sistemde hidrolik rezistans artar.
Topuk Teması : Topuk teması ile MRS sistem hidrolik rezistansı artırıp dizi ani bükülmelere karşı korumak için hidrolik yapı içerisindeki valfleri kapatır.Diz ekleminde hidrolik direnç başlar ve duruş fazı emniyeti sağlama evresine girer.

Parmak Kalkış (Push Off) : Parmak kalkışına geçilen evrede MRS sistem dizin kolaylıkla bükülmesini sağlamak için hidrolik ünite içerisindeki valfleri açarak hidrolik direnci azaltır.Böylece diz eklemi kolaylıkla fleksiyona gider.
Salınım Fazı : Algılayıcı sensörler sayesinde elde edilen veriler mikro işlemci tarafından yorumlanarak salınım fazı için gerekli olan bütün hızlar eklem tarafından sağlanır.
Merdiven ve Rampa İnme : Bu esnada MRS sistem diz eklemindeki gerekli olan kontrollü bükülme direncini artırmak için hidrolik mekanizmadaki valfleri kapatır ve gerekli direnci sağlar.Böylelikle kullanıcı merdiven ve rampa inmeyi rahatlıkla gerçekleştirir.

Hybrıd Knee Öne çıkan özellikler.


– Kullanıcın ani yürüme hızı değimlerini emniyetli bir şekilde yapmasını sağlar.
– Merdiven çıkarken, rampa inerken protez kullanıcısının güvenli ve kontrollü yürümesini sağlar.
– İleri teknoloji diz protezleri arasında en uzun pil ömrüne sahiptir.
– Yürüme fazlarında en yavaştan en hızlıya oldukça geniş bir hız aralığına sahiptir.
– Mrs sistemin üstün özellikleri sayesinde güzenli hızlı ve dinamik bir yürüyüş sunar.