C-LEG ELEKTRONİK DİZ PROTEZİ

C-Leg elektronik diz protezi, Otto Bock firmasının ürettiği ve geliştirdiği yapılan ilk, mikro işlemcinin kontrol ettiği protez bacak diz eklemidir. Emniyetli ve dinamik bir yapıya sahiptir. Düzgün ve doğal bir yürüyüş sunar. Değişik hız ve zeminlerde emniyetli ve oldukça yumuşak adım atmayı sağlar.
Protez kullananların kendileri için daha uygun olan, farklı modları yükleyip kullanamasına izin verir, üstelik bunu kablosuz kontrol etme imkanı sunan bir teknoloji ile ayarlamaya izin verir.
Kullanıcının c-leg mikro işlemcili diz protezini, gündelik hayatında, çalışma ortamında yada spor yaparken farklı aktivite ve tempolarda kullanması için, 3 değişik modda kullanma seçeneği vardır.

Protez bacak kullanıcısı kendisine uygun modu seçip diz ekleminin hareketli ve sabit çalşmasını ayarlayabilir.
c-leg-elektronik-diz-protezi ile elde edilen özelliklerin biride, yürüme sırasında hastaya sunduğu dikkatini cevresine, etrafındaki nesnelere v.b verebilmesini sağlayan özgürlüktür. Hasta dikkatini adımlarına ve yürümesine vermek zorunda değildir.
Mikroprosesor sistemin sağladığı mükemmel özellikler ile, yüzeyle protezin dokunma açıları ve eklemdeki hareketler fark edilerek meydana gelebilecek ani bükülmeler engellenir. C-leg’in sunmuş olduğu bu sistem sayesinde, protez kullanıcısı güven duygusu ile korkmadan beden ağırlığını bacağına verebilir. Bu sayede hasta güven içinde yürür.

C-Leg®, kullanıcı yelpazesi oldukça geniştir; aktif yaşlılardan mahalle esnafına, genç bir bayandan doğa sever bir aktivistte kadar, çeşitli meslek ve yaş grubundan bir çok insana hitap eder. Örneğin güven ihtiyacı duyan yaşı ilerlemiş bir protez hastası, yada aktivite seviyesi yüksek bir kullanıcı, c leg’in sunmuş olduğu ileri teknoloji protez bacak artılarından yarar sağlayabilirler.
C-leg’in sunmuş olduğu vücud ağırlıkğı limiti 125 kilodur. Diz üstü ampute olmuş hastalara uygulanabilir.