Triton Smart Ankle Protez ve Ayak Bilek Sistemi

Değişik zeminlerde ve farklı yürüyüş tarzlarına sezgisel olarak uyum sağlayan Triton Smart Ankle protez kullanıcıları için doğal yakın bir yürüme sunuyor.
Protez kullanıcısı serbest bırakma fonksiyonunu oturma veya ayakta durma pozisyonunda aktive edebilir. Aktive edildiğinde ayak özgürce istenilen fleksiyon pozisyonunda hareket edebilir ve doğal bir görünüm sunar. Ayağa ağırlık verildiğinde bu özellik deaktive olur ve kullanıcı yeniden emniyetli bir şekilde yürüyebilir.
Triton Smart Ankle’nin hareket aralığı ayak bileği eklemini farklı topuk yüksekliklerine adapte etmek için de kullanılabilir. Topuk yüksekliğinin tekniker tarafından ayarlanmasına gerek yoktur. Kullanıcı farklı topuk yüksekliklerinde ayakkabılar giyebilir (maks. 50 mm). Adaptasyon hem Galileo™ akıllı telefon uygulaması ile hem de ayak bileği ekleminde yer alan düğme ile gerçekleştirilebilir. Kullanıcı ayakkabısını değiştirdiğinde, topuk yükseklik ayarı harekete geçer, mikroişlemci yeni başlama noktasını hesaplar ve ayak bileği ekleminin pozisyonunu ayakkabıya göre adapte eder.
Triton Smart Ankle hidrolik sistem 17 derece dorsifleksiyon ve 17 derece plantar fleksiyona kadar izin verir. Mikroişlemci her adımda kullanıcının yürüyüşeğitimi verilerinin yanısıra sensörler tarafından oluşturulan girişe göre ayak bileği açısını belirler.
Triton Smart Ankle dinamik hareketleri simgeleyen ve tüm Triton ailesinde kullanılan karbon yaydan oluşmaktadır.