Echelon Protez Ayak / Bilek Sistemi

Echelon protez ayak endolite firmasına ait yüksek özellikli bir ayak ve bilek protezidir.
Hidrolik ayak bileği sistemi, yüksek enerji geri dönüşümlü karbon ayak ile kombine edilmiş hareket direnci ayarlanabilen bir sistemdir. Sağlıklı insanlarda yürümenin ön koşulu olan denge, ilerleme şok absorbe, enerji harcamasında tutumluluk ihtiyacını doğala en yakın olarak karşılar.
Sağlıklı bir insanın yürüme özelliklerini doğala yakın bir şekilde sunan Echelon Protez ayak, hidrolik sistem sayesinde protez kullanıcılarının uzun yürüyüşler yapmasına imkan verir.
Echelon’ de kullanılan biomimetik karbon ayaklı, Echelon ayak bileği eklemi, hidrolik kontrollü ayak bileği ekleminin itme fazı yardımıyla destek sağlar.


Endolite marka Echelon protez ayak kullanıcısına merdiven iniş çıkışlarında, farklı zeminlere uyum sağlamasında yüksek oranda yardımcı olur. Bir hidrolik ayak olan Echolen ile, protez bacak kullanıcıları daha az efor sarfederek güvenle yürüyebilirler.

Yüklenme (taban teması)direnci ayarlanabilen hidrolik ayak bileği 6 derecelik plantar fleksiyon hareketi yaparak yerle tam temas eder ve hastanın dengede durarak vücut ağırlığını taşımasına yardımcı olur.
Plantar fleksiyondan dorsi fleksiyona giderken hidrolik bileğin 3 derecelik dorsi fleksiyon hareketi sayesinde dengeli ve estetik bir geçiş sağlayarak, hastanın doğal yürüyüşüne atkıda bulunurUzun mesafe düz ve eğimli yokuş yukarı yürüyüşlerde extra enerji verimliliği sağlayarak hastanın kalça eklemi hareketinde %23,7 enerji tasarrufu sağlayarak eklemin daha yumuşak çalışmasını böylelikle hastayı yormadan daha az enerji harcayarak uzun mesafe ve yokuş yukarı yürümesini sağlar.
İnişlerde ise ayarlanabilen plantar flexionla emniyetli iniş sağlar.
Salınım fazı öncesinde de hidrolik bilekteki, ekstra dorsi fleksiyon hareketi ve karbon ayağın yay etkisi sayesinde hastanın parmak ucunun zemine takılmasını engeller.Karbon ayakta ayarlanabilen eversiyon ve inversiyon Esnek hidrolik fonksiyonu ve karbon ayağın eversiyon ve inversiyon hareketi ile kullanıcıların farklı zeminlerde dengeli, emniyetli, konforlu, yürüyüş ve duruşunu sağlar.
Erken salınım fazında gerekli olan ivme karbon ayağın yay ekisi sayesinde kazanılmış olurSoket içerindeki güdükte meydana gelen basınç ve stressleri azaltarak doku travmasını en aza indirir.
Duruş fazı başında ilk topuk temasında ortaya çıkan ve parmak ucu kalkışına kadar biriken enerjinin geri dönüşümü sayesinde hastaların yorulmadan daha uzun süre yürümelerine olanak tanır.
Hidrolik ayak bileği Echelon yürüyüşe kullanıcısına verdiği hareket rahatlığı sayesinde, doğal bir yürüyüş ile hastanın günlük hayatta karşılaşabileceği her zeminde güvenli, konforlu bir şekilde yürümesini sağlar.