Total Knee Junior Çocuk Protez Diz Eklemi

Total knee junior çocuklar için Össur firması tarafın geliştirilen hidrolik sistem diz eklemidir.
Össur total knee çocuk diz protezinde değişimler yapmaya devam ediyor. Protez kullanıcılarının yürürken eklem yayından gelen ses kapak genişletilmesi ile giderildi. Hareket sırasın ortaya çıkan bu ses artık duyulmuyor. Arka titanyum bağlantı temel bir eleman olarak sisteme yerleştirildi. Protez kullanıcısı çocuklarda kişiye ve aktivide seviyesine göre değişken ayarlar yapabilmek için ekstansiyon seviyesinin ayarlanması gerekiyordu. Bu ayarı yapabilme için mavi: sert, sarı: normal olmak üzere iki farklı sertlik derecesi oluşturuldu.
Özellikle duruş ve salınım fazında ayar yapabilme imkanı sağlaması, protez kontrolünü sağlamada büyük ölçüde kolaylık sağlamaktadır.

Aktivide seviyesi yüksek olan çocukların ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlanan total knee junior protez, farklı ve bozuk zeminlerde yürümek için son derece elverişli bir diz eklemidir.
Total knee junior ile bacak protezi kullanan çocuklar, yürüyüşlerini kısa kesmek zorunda kalmadan daha uzun yürüyüşlere çıkabilirler.
Çocuklarda güvenle kullanılabilecek protez diz total junior oldukca güvenlidir. Son derece dayanıklı olanmasına rağmen daha fazla hareket ve daha az efor için oldukça hafiftir.
Akışkan hidrolik sıvı, hızlı diz hareketlerinin gerceklesmesi, topuk kalkış hızını ayarlayabilme ve bükülme hızını ayarlayabilme imkanı sağlar.