EchelonVAC Aktif Vakumlu Hidrolik Bilek Protez Bacak

Endolite Firmasının aktif vakum, karbon ayak ve hidrolik bilek ile 3 ayrı sistemi bir araya getirerek tasarladığı, yeni echelonvac protez sistemini hastalarımıza uygulamaya başlamış bulunuyoruz.
EchelonVAC Aktif Vakumlu Hidrolik Bilek Protez Bacak Sistemi ile, olağanüstü bir konfor ve kontrol protez bacak kullanıcılarını bekliyor.
EchelonVAC’ın yenilikçi tasarımı, harici bir güç kaynağına ihtiyaç duymadığından dolayı hafiftir ve düşük yapı yüksekliğine sahiptir. Endişe etmeniz gereken herhangi bir pile veya pompaya sahip olmayan EchelonVAC sessizdir ve takması kolaydır. Silcare Breathe liner ile birlikte kullanıldığında, bacak ile soket arasındaki bağlantıyı daha da iyi bir hale getirmek için vakum doğrudan güdük üzerine uygulanır.

Yapılan bilimsel araştırmalara göre sağladığı faydalar.

– Hacim dalgalanmasında azalma
– Soket Arayüz basınçlarında azalma
– Yara iyileşmesinde artış
– Pistonlamada azalma
– Yürüyüş simetrisinde ve dengede artış, düşme riskinde azalma
– Daha fazla konfor ve genel memnuniyet düzeyinde artış
– Entegre geliştirilmiş vakuma sahip Biyomimetik Hidrolik Teknolojisi
– Enerjiye gerek duymayan, sessiz ve yumuşak çalışma
– Hafif, kompakt tasarım
– Düşük yapı yüksekliği
– Verimli enerji geri dönüşü için e-karbon yayları
– Engebeli arazide zemin uyumu için ayrılmış ayak parmağı tasarımı
– Hava şartlarına dayanıklı – dış mekanda kullanıma uygundur.

ECHELON VAC TEMEL ÖZELLİKLER VE ÇALIŞMA SİSTEMİ

– EchelonVAC, doğal bilek hareketini kullanarak, sessiz bir şekilde daha fazla aktif vakum oluşturur ve gün boyunca optimum soket uyumunu muhafaza etmeye yardımcı olur.
Kullanıcı, attığı her adımla ağırlığını proteze doğru bastırır ve tek taraflı bir valf içerisinden havayı dışarı atar. Eşzamanlı olarak bilekte plantar fleksiyon meydana gelir ve hava, etkin bir şekilde soketten dışarı çekilir. Bu hava bir vakum odasında tutulur, tibia boyunca ilerler ve bilekte meydana gelen her dorsifleksiyonda , ikinci valf içerisinden dışarı atılır.
Güdük hacminin kontrolünde artış ve soket-güdük arasındaki bağlantıda iyileşme sağlanır. Bu, kullanıcı için göreceli hareketi azaltarak, her gün daha iyi konfor ve güvenlik için propriyosepsiyon ve protez kontrolünü iyileştirir.
Hidrolik sistemi, enerjiyi absorbe ederek doku üzerindeki gerilimi en aza indirir.
Otomatik hizalama yapar.
Eklemde yapılan ince ayarlar sayesinde postürde iyileşme, yürüyüş simetrisinde artış ve soket arayüz basıncında azalma sağlanır.