airfeed

Air FEED Aktif Vakum Sistemli Protez Bacak

Air FEED aktif vakum sistemli protez bacak, sağladığı üstün özellikleri ile kullanıcısına yürümenin her anında güven veriyor. Aktif vakum sistemi oldukça hafif toplam ağırlığı sadece 400 gram. Diğer aktif vakum diz altı protez sistemlerinde düzenin bir parçası olarak kullanılan tahliye hortumu Air FEED protez sisteminde yoktur. Hava tahliyesi tüp içerisinde bulunan akıllı valf sistemi ile dışarı atılmaktadır. Tahliye hortumunun olmaması protez bacağın daha kullanışlı olmasını sağlar.

Sistem protez kullanıcısının bir kaç adım atması ile soket içindeki havanın dışarı atılmasını sağlar. Bu sayede güdükte oluşan vakum ile protez bacağa tutunur. Montaj sistemi jaklı bir sistemdir. Pratik bir şekilde sökülüp takılması özellikle protez bacak uygulayıcıları için ekstra bir kolaylık sağlar.

Vakum uzunluğu 11 cm. hastanın güdük yere mesafesi 18 cm’ e kadar aktif vakumu uygulama özelliğine sahiptir. 34 mm çapında adaptörlü tüp ile kullanılmaktadır.

Protez bacak kullanıcısının ağırlığına göre 3 farklı kategoriden oluşmaktadır.

1. Kategori : 45 – 65 kg olan protez kullanıcıları.
2. Kategori : 65 – 85 kg olan protez kullanıcıları.
3. Kategori : 85 – 100 kg olan protez kullanıcıları
Aktif vakum ile sağlanan güdük ve soket arasındaki muhteşem uyum kullanıcının engebeli zeminlerde daha güvenli yürümesini sağlar.
Air FEED aktif vakum protez ile enerji tasarrufu yüksek ve son derece konforlu bir yürüyüş protez bacak kullanıcılarını bekliyor.