Ottobock Karbon Protez Ayaklar

Protez Bacak Kullanımına Başlangıç
28 Nisan 2017
Össur Protez Ayaklar
30 Nisan 2017

Ottobock Karbon Protez Ayaklar

Ottobock Karbon Protez Ayaklar

Yaklaşık 100 yıldır protez üretimi yapan Ottobock sektörün nabzını tutan önemli firmalardan biridir. Ottobock karbon protez ayaklar yaşam kalitenize kaldığınız yerden devam etmek için tasarlandı.

Ottobock 1C30 Trias Karbon Protez Ayak

Ottobock 1C30 Trias Protez Karbon Ayak

Oldukça modern bir tasarım olan Ottobock 1C30 Trias Karbon Ayak yenilikçi ve hafifliği ile tercih edilesi ürünlerden bir tanesidir. Tasarımında kullanılan hafif karbon konstrülesiyon, topuğun zeminle buluşması esnasında yaylanma sağlayarak konforlu bir yürüyüş oluşturur. Farklı zemin yüzeylerinde maksimum güven sağlarken farklı yürüme hızlarına da tam uyum sağlar.

Ottobock 1C40 C-Walk Karbon Protez Ayak

Ottobock 1C40 C-Walk Karbon Protez Ayak

Farklı yönlere hareket edebilme kabiliyeti ile doğal topuk hareketini taklit eden Ottobock 1C40 C-Walk Karbon Ayak, kullanım sırasında hafızalanan enerjiyi geri vermesi ve bu enerjinin orta duruş fazına değin olan yürüme hareketini desteklemesi ile öne çıkar. Adım hareketi sonlanırken ağırlığın ayağın uç kısmına verilmesi ile ayak tabanı ve C noktasında tekrar enerji geri dönüşümü yaşanmaya başlar. Bu enerji ile salınım fazına geçiş kolaylaşır. Kozmetik kılıf ile kullanıma uygundur.

Ottobock 1E56 Axtion Karbon Protez Ayak

Ottobock 1E56 Axtion Karbon Protez Ayak

Aktif protez bacak kullanıcıları için tasarlanıp geliştirilen Ottobock 1E56 Axtion Karbon Ayak oldukça hafif olmasının yanında topuğun zemin ile buluşması sırasında oluşan şok absorbe özelliği sayesinde doğal bir yürüyüşe olanak verir. Spor esnasında ihtiyaç duyulan hareket ve esneklik adına ihtiyaç duyulan her özelliği bünyesinde barındırır. Kozmetik kılıf ile doğal ayak görüntüsü oluşturularak kullanılabilir.

Ottobock 1M10 Adjust Foot Karbon Protez Ayak

Ottobock 1M10 Adjust Foot Karbon Protez Ayak

Kullanım sırasında daha az enerji ile maksimum verim aldıklarını iddia eden kullanıcıların yorumları ile göz dolduran bir model olan Ottobock 1M10 Adjust Foot Karbon Ayak kullanıcıların bireysel ihtiyaçlarına kolaylıkla adapte edilebiliyor. Multi-eksenli hareket kabiliyeti ile her zeminde maksimum tutunma sağlarken 125 kg ağırlık kapasiteli olduğunu da belirtmemiz gerek.

Ottobock 1C60 Triton Karbon Protez Ayak

Ottobock 1C60 Triton Karbon Protez Ayak

150 kg taşıma kapasitesi ile ekstra yük altında dahi maksimum konfor sunan Ottobock 1C60 Triton Karbon Ayak Protezi 3 noktalı olarak tasarlanan yay yapısı ile yüksek enerji toplama ve enerji dönüşümü olanağı sunar. Karbon ön kısımlar ve polimer materyalin yüksek performansı ile iki parçadan oluşan karbon topuk kısımların mükemmel uyumu ile kullanıcılara doğal bir yürüyüş sağlarken bol aktiviteli zamanlar geçirmelerine e yardımcı olur.

Ottobock 1C62 Triton Harmony Karbon Protez Ayak

Ottobock 1C62 Triton Harmony Karbon Protez Ayak

Kompakt bir tasarım olan Ottobock 1C62 Triton Harmony Karbon Ayak Protezi işlevselliğini Harmony p3 ile birlikte aynı bünyede buluşmasına borçludur. Dinamik eksenliği 1C60 tan alınarak hassasiyet yükseltilmiştir. Arttırılmış emniyet özelliği ile güdüğe maksimum güçle tutunma ve buna bağlı olarak güvenlik hissi sağlar. 150 kg taşıma kapasiteli olmasına rağmen oldukça hafif bir üründür.

Ottobock 1E90 Sprinter Koşu Karbon Protez Ayak

Ottobock 1E90 Sprinter Koşu Karbon Protez Ayak

Uluslararası ve paralimpik yarışmalarında gösterdiği performans ile kendini kanıtlamış bir sporcu ayağı olan Ottobock 1E90 Sprinter Koşu Karbon Ayak Protezi diğer tüm rakiplerinden daha hafifi olma öelliği göstererek protez bacak kullanımından en iyi verimi almanızı sağlar. 125 kg taşıma kapasiteli tam bir sporcu ayağıdır. Karbonlu yay kontur kullanılan ürün bu sayede protezden yüksek performans alınmasını sağlar.

Ottobock Karbon Protez Ayaklar geçmişte olduğu gibi günümüzde de hayattan kopmamanız ve daima aktif kalabilmeniz için tasarlandı.