Össur Protez Ayaklar

Ottobock Karbon Protez Ayaklar
29 Nisan 2017
Çocuk Protez Ayak Mini BladeXT
1 Mayıs 2017

Össur Protez Ayaklar

ÖSSUR PROTEZ AYAKLAR

Protez bacak sistemlerinin en önemli parçalarından biri olan ayakların karbon, elektronik hidrolik gibi bir çok farklı modeli vardır. Protez sektöründe Türkiye’de 2009 yılından buyana satışa sunulan össur protez ayaklar, protez kullanıcıları tarafından kısa sürede kabul gördü. Alsan Ortopedi olarak hastalarımıza uygulamasını yaptığımız, Össur protez ayaklar ve diğer modelleri önceden randevu alarak merkezimizde inceleyebilir hatta kullandığınız protezinize monte ederek test edebilirsiniz.

Re-Flex Rotate with EVO

Re-Flex Rotate with EVO

Özellikle çok aktif hayat süren kullanıcılara hitap eden Re-Flex Rotate with EVO hem rotasyonel hem de dikey olarak şok emilimi sağlayan, güçlü ve bu özelliği dolayısı ile ekstra performans sağlayan bir üründür. Protezde kullanılan EVOTM teknolojisi adım sırasında topuk vurusundan itibaren insan ayağının doğal hareketlerini taklit ederek daha enerjik ve akıcı bir yürüyüş sağlar. Ayak üzerinde bulunan şok emme ünitesi herhangi bir özel ayar gerektirmemekle birlikte her kullanıcı için ideal bir kullanım sağlar. 8 farklı kategorideki üründen kullanıcı dilediğini seçebilir. Dönme şok emilimi sistemi sayesinde güdüğe daha az baskı yapılarak maksimum konfor sağlanır. Bu özellik günlük işlerinde çok fazla efor sarfeden kullanıcılar için idealdir. Ayak tasarımında kullanılan dikey helezon yay güdük üzerindeki baskıyı en aza indirerek yayın vermiş olduğu enerji sayesinde kullanıcı daha az efor sarf ederek yürüyüş çok daha fazla duyarlı hale gelir.

Re-Flex Shock with EVO

Re-Flex Shock with EVO

Aktif protez bacak kullanıcıları için tasarlanan Re-Flex Shock with EVO kondisyon gerektiren ağır ve bol aktiviteli sporlar için yüksek enerji dönüşümü sayesinde oldukça kullanışlı bir protezdir. Günlük hayatın her alanında büyük bir keyif duyarak kullanabileceğiniz bu model akıcı bir yürüyüş sağlamakla birlikte en ağır sportif faaliyetlerde dahi rahatlıkla kullanılabilir. Ayak ve bilek gücü gerektiren futbol gibi sporlar dahi Re-Flex Shock sayesinde zorlanılmadan yapılan sporlar arasına girmektedir.

Balance Foot J

Balance Foot J

Össur Balance Foot J protez kullanıcıları için oldukça hafif bir çözüm olmakla birlikte Flex-Foot teknolojisi ile birlikte kullanılınca daha yenilikçi ve daha doğal bir yürüyüş imkânı sağlamıştır. Ayak topuğunun yere teması sırasında daha güvenli ve rahat bir adım için yastıklı topuk mekanizması devreye girerek diğer adımınızı atarken ortaya çıkan enerji sayesinde oldukça dengeli ve doğal bir yürüyüş başlar. Çoğu karbon ayağın aksine daha yavaş yürüyüşlerde bile maksimum güveni vermek için tasarlanan Balance Foot J son zamanlarda bir ekstremite kaybeden kullanıcılar için idealdir.

Flex-Foot Assure

Flex-Foot Assure

Oldukça esnek olmasının yanında güvenli yürüyüşler sunmak adına çok aktif olmayan, diyabet gibi rahatsızlıklar geçiren kullanıcıların tercihi olan Flex-Foot Assure Karbon Ayak içerdiği aktif topuk ile hem günlük yaşamını sürerken hem de hafif sportif faaliyet göstermek isteyen kullanıcılar için idealdir.

K2 Sensation DP Flexion

K2 Sensation DP Flexion

Kelimenin tam anlamıyla yürüyüş protezi olarak üretilen modelimiz K2 Sensation DP Flexion össur protez ayaklar adım sırasındaki topuk vuruşundan parmak uçlarına kadar düzgün olarak yaydığı enerji sayesinde güvenli ve istikrarlı bir yürüyüş sağlar.  D / P Flexion ™ hidrolik ayak bileği ile istenirse temin edilebilmektedir. D2 / P flexionlu K2 Sensation özelliği rampa düzeylerde stabilitenin çoğaltılmasına ve oturma pozisyonundan duruş pozisyonuna geçişte duruş fazında 9 derece dorsi ve plantarfleksion sağlar. Ayaktaki salınım fazı dorsifleksiyonu kullanıcıların küçük çaplı düşme risklerini azaltmak için tasarlanmıştır.

Pro Flex

Pro Flex

Mekanik olarak itme gücü oluşturarak eksenlere bağlı bulunan tamamlayıcı kol denilen parçayı kullanarak yürüme gerçekleştiren bir üründür. 27 o ayak bileği hareketi sunan Pro Flex  çok daha fazla ayak bileği kuvveti sağlar. Üretici, Pro-Flex ürününü ekstra yükseklik ve ağırlık oluşturmayan Unity® isimli kolsuz vakum süspansiyon ile birlikte kullanımı önererek, kullanılan üründen maksimum keyif ve konforu sağlamanızı amaçlar.

 Proprio Foot

Proprio Foot

Motorlu ayak bileği hareketi sayesinde adım atma sırasında yerden yüksekliği arttırarak düdşme riskini azaltan bir yapıda tasarlanmıştır. Doğal ayak hareketini taklit eden aktif diz altı amputelerinde kullanılır. Farklı arazi tiplerine tam uyum sağlayan bir protezdir. Diz, kalça ve sırt üzerindeki yükü hafifleterek konfor sağlayan bir üründür.

Elation

Elation

Topuk yüksekliği ayarlanabilir bir model olması bu ürünü daha çok bayan kullanıcılar tarafından tercih edilir halle getirse de proteze fonksiyonel olarak farklı topuk yüksekliği kazandırılması sadece topuklu ayakkabı giyimine özen gösteren bayan kullanıcılara değil aktif yaşam süren günlük hayatında ekstrem sporlardan vazgeçemeyen kullanıcılar içinde oldukça idealdir. Össur elation karbon ayaklar üretildiği materyalden hareketle esnek, enerji geri dönüşümü ideal, doğal ve güvenli bir yürüyüş yapma özelliği gösteren sağlam bir modüldür. Ayak bileği açısının tek tuşla ayarlanabilir olması bu ürünün öne çıkan özelliklerindendir.

Össur Protez Ayaklar alanında geçmişte olduğu gibi günümüzde de kullanıcı odaklı üretim yapan sektörde zirveyi temsil eden markalardan biridir. Protez ayak seçiminde mutlaka buradaki ürünlere göz atmanız fayda olacaktır.