Linx Protez Bacak 2017 Tıbbi Tasarım Mükemmellik Ödülünün Sahibi Oldu

Harmony Aktif Vakum Diz Altı Protez Bacak
8 Haziran 2017
Yeni Orion3 Diz Üstü Protez Bacak
20 Ocak 2018

Linx Protez Bacak 2017 Tıbbi Tasarım Mükemmellik Ödülünün Sahibi Oldu

LİNX PROTEZ BACAK

Endolite firmasının geliştirdiği dünyada bir ilk olan tam entegre linx protez bacak 2017 tıbbi tasarım ödülünün yeni sahibi oldu.

Blatchford Linx, 2017 Tıbbi Tasarım Mükemmellik Ödülleri’nde Genel Kategorinin kazananı seçildi.

Blatchford, diz üstü amputelerinin daha aktif ve bağımsız yaşayabilmelerine yardımcı olan ilk ve tek tam entegre, mikroişlemci kontrollü alt ekstremite sistemi Linx için 2017 Medikal Tasarım Mükemmellik Ödülleri’nde genel kategorinin en iyisi olarak seçildi.

13 Haziran’da New York’taki Jacob K. Javits Kongre Merkezi’nde düzenlenen törende Blatchford’un Linx protez bacak sistemi, Rehabilitasyon ve Yardımcı Teknoloji Ürünleri kategorisinde Altın Madalyaya layık görüldü ve ayrıca “Şovun en iyisi” ödülünü de aldı.

Medikal Tasarım Ödülü

Medikal Tasarım Mükemmellik Ödülleri, tıbbi teknoloji endüstrisinin en prestijli ödül programıdır. Blatchford, önde gelen klinisyenler, mühendisler ve tasarımcılardan oluşan jüri tarafından dokuz farklı tıbbi teknolojik ürün kategorisinde, 45 istisnai finalist arasından birinci seçildi.

Blatchford’un CEO’su Adrian Stenson konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Tıbbi Tasarım Mükemmellik Ödülü’nü kazanmak, ABD’deki Endolite ekibi ve İngiltere’deki Blatchford ekibi için büyük bir başarı ve takdir göstergesidir. Hem Rehabilitasyon kategorisinin galibi hem de genel kategorinin kazananı olmaktan onur duymaktayız.’’

Blatchford’da, ekstremite kaybıyla karşı karşıya kalmış olan hastaların günlük hayatlarını iyileştirmek için yenilikçi protez teknolojileri sağlamaya çalışıyoruz. Protez bacak sektöründe bir benzeri olmayan Linx sistemi, diz ve ayağın her iki yönde birbirleriyle iletişim kurabildikleri ilk ve tek tam entegre alt ekstremite protez sistemidir. Bunu başarabilme özelliği, Linx’i diğerlerinden ayıran ve hastanın her türlü arazide daha normal bir yürüyüş yapmasını sağlayan yegâne özelliğidir. Gerçekten de diz üstü amputeler için karşılıklı iletişim kurabilen bir ayak ve dizin olması, onlar için son derece faydalıdır. ”

Alsan ortopedi olarak Linx protez bacak 2017 tıbbi tasarım ödülünün sahibi olması, bizim için oldukca sevindiri bir durum. Uygulamasını yaptığımız protezlerin aldığı ödüller sektörümüzün büyük bir hızla geliştiğinin en büyük göstergesi. Umarız dünyada ve ülkemizde verilen ödüllere daha nice protezler sahip olur.

Linx protez bacağı test etmek, detaylı bilgi ve randevu almak için bize ulaşabilirsiniz.