Kişiye Özel Tabanlık

kisiye-ozel-tabanlik

Kişiye Özel Tabanlık

Kişiye özel tabanlık uygulamalarında, konusunda uzmanlaşmış bir ekiple hizmet veren merkezimiz, bu amaç için  en gelişmiş analiz programlarını ve cihazlarını kullanmaktadır.

kisiye-ozel-tabanlik-ayak-sagligi

Kişiye Özel Tabanlık Nedir?

Ayak sağlığının korunması ve varsa sorunlarının tedavi edilmesi kişilerin genel sağlığı açısından önemlidir. Çünkü vücudun tüm yükünü çeken ayaklardır. Ayaklarda meydana gelebilecek bir sorun tüm iskelet sistemini etkilemekte ve çeşitli ağrı ve hastalıklara neden olmaktadır.

Ayaklarda görülen birçok rahatsızlığın tedavisinde kişiye özel tabanlık kullanılmaktadır. Başta düztabanlık, aşırı kavisli ayak, içe ve dışa basma sorunları, nasırlar, tendonlardan kaynaklı rahatsızlıklar kişiye uygun kişiye özel tabanlık kullanımı ile tedavi edilmektedir.

Ucbl Kişiye Özel Tabanlık

UCBL tabanlık, çocuk ve gençlerde daha yoğun olmak üzere düztabanlık, aşırı kavisli taban, metatarsal çökme, Halluks rigidus ( sert başparmak) deformitelerinde kullanılır. Sorun tek ayakta olsa da her iki ayak içinde kullanılması gerekmektedir.

Kişiye Özel Tabanlık

Kişiye Özel Tabanlık ve Yürüme Analizi

Yürüme analizi ile eklem hareketlerini sağlayan basınç, tork, moment gibi etkenler ile açısal büyüklükler, ivme gibi etkenler incelenerek kişinin ayak taban ölçüsü alınmaktadır. Bu ölçümlendirme sonucunda kişiye özel, bilgisayar destekli cad cam üretimi tabanlık yapılmaktadır.

Yürüyüş analizi ile hastanın ayak, yürüyüş özellikleri ve problemleri belirlenmekte, hastalığın seyri incelenmekte, tedavi yöntemleri belirlenmekte ve protez, ortezlerin ayağın hareket kabiliyetinde ki etkileri gözlemlenmektedir.Alsan Ortopedi Merkezi olarak son teknolojik yürüme analizi sistemimiz ile hastalarımıza hizmet vermekteyiz.

Kişiye Özel Tabanlık

Kişiye Özel Tabanlık ve Ayak Deformiteleri

Ayak deformiteleri, her yaş grubunda görülebilen, doğuştan olan ya da sonradan gelişen ayaklarda ki şekil bozukluklarıdır. Bunlar düz basamayan, içe ya da dışa doğru basan, parmaklardaki kemik bozuklukları, ayağın ön, arka ve orta kısmındaki bozukluklar, aşırı kavis ya da kıvrımlar en bilinen ayak deformitelerindendir.

Doğuştan ayakta olan yamukluk ve eğrilikler, kaza sonucu ayaktaki travmaların yanlış tedavisi, tendon yetmezlikleri ve nörolojik problemler ayak deformitelerini meydana getirmektedir.

Kişiye Özel Cad Cam Tabanlık

Merkezimiz Türkiye’deki en modern Kişiye özel CAD CAM tabanlık üretim ünitelerinden birine sahiptir.

Kişiye özel Cad Cam tabanlık üretimini yüksek kaliteli cnc tabanlık işleme makinamızda yapıyoruz.

Kişiye özel CAD CAM tabanlık yapımında öncelikle ayak tabanındaki basınç dağılımı eşitlenerek tabanlık tasarlanmaktadır. Ayak deformitesi olan hastaların öncelikle ayak analiz cihazı ile taban taraması yapılarak detaylı ayak haritaları çıkarılmaktadır. Böylelikle hastaların tam da ihtiyacı olan kişiselleştirilmiş tabanlıklar tasarlanmakta ve tarama sonuçlarının bilgisayar yardımı ile modellenip (CAD) bu modelin yine bilgisayar destekli makineler ile üretilmesi (CAM) hatasız olarak sağlanmaktadır.