Cad Cam Kişiye Özel Cnc Tabanlık Üretimi

KİŞİYE ÖZEL CAD CAM TABANLIK 

Merkezimiz Türkiye’deki en modern Kişiye özel CAD CAM tabanlık üretim ünitelerinden birine sahiptir.   

Kişiye özel Cad Cam tabanlık üretimini yüksek kaliteli cnc tabanlık işleme makinamızda yapıyoruz.

Son yıllarda ileri teknoloji ürünü tabanlıklar kişiye özel olarak CAD-CAM bilgisayar destekli sistemle üretilmektedir. Bu sayede kişinin ayak haritası ve formu en doğru şekilde çıkarılmakta ve hatasız tabanlık elde edilmektedir.

 Kişiye özel CAD CAM tabanlık yapımında öncelikle ayak tabanındaki basınç dağılımı eşitlenerek tabanlık tasarlanmaktadır. Ayak deformitesi olan hastaların öncelikle ayak analiz cihazı ile taban taraması yapılarak detaylı ayak haritaları çıkarılmaktadır. Böylelikle hastaların tam da ihtiyacı olan kişiselleştirilmiş tabanlıklar tasarlanmakta ve tarama sonuçlarının bilgisayar yardımı ile modellenip (CAD) bu modelin yine bilgisayar destekli makineler ile üretilmesi (CAM) hatasız olarak sağlanmaktadır.

Kişiye özel CAD CAM tabanlık uygulamasında tabanlığın bilgisayar destekli dizayn edilmesi ve yine bilgisayar destekli imalatı söz konusudur. Tabanlık tasarımının bilgisayar yazılımı üzerinden gerçekleştirilmesi ve cnc makinede işlenmesi ile kişiye özel üretimin kesin ölçülere sahip olmasını sağlamaktadır. Bu oldukça avantajlı bir durumdur.

Kişiye özel CAD CAM tabanlık uygulamasında kullanılan malzemenin de önemi büyüktür. Hastanın ayak deformitesine, deformitenin derecesine, kilosuna ve aktivitesine göre uygun sertlikte malzeme kullanılmaktadır. Tabana uygulanan yükü eşit olarak her bölgeye dağıtacak şok emici özellikte ve düzeltici etkiyi sağlayacak sertlikte olmalıdır. Genellikle poliüretan ve Eva malzemeler kullanılmaktadır.

Kişiye özel tabanlık sadece ayak deformitesi olanlar için değil ayak sağlığını korumak amacı ile herkese uygulanabilmektedir. Özellikle fazla kilosu olan kişiler, sporcular, bel, diz ve iskelet sisteminde ağrı ve rahatsızlıkları olanlar ve diyabet hastaları için ayak formlarına uygun tabanlık kullanımı oldukça faydalıdır. Her kişinin ayak yapısı kendine özeldir. Bu yüzden standart tabanlık yerine kişinin ayak formuna uygun tabanlık kullanması çok daha rahat etmesini sağlamaktadır.

Alsan Ortopedi Merkezi olarak kişiye özel tabanlıkları hastaların yürüme analizlerini yaparak, dinamik ve statik ölçümlerini gerçekleştirerek kişiye özel CAD CAM tabanlık üretiyoruz. Terlik ve farklı ayakkabılar ile kolaylıkla ve rahat bir şekilde kullanıma hazır hale getiriyoruz.

Ayak deformite sorunlarınız varsa ya da günlük aktivitelerinizde çok daha rahat olmak ve ayak sağlığınızı korumak istiyorsanız bizimle iletişime geçerek Alsan Ortopedi Merkezi kişiye özel tabanlık ünitemize başvurabilirsiniz.