Harmony Aktif Vakum Diz Altı Protez Bacak

Mikroişlemcili Protezler Hakkında Bilgiler
24 Mayıs 2017
Linx Protez Bacak 2017 Tıbbi Tasarım Mükemmellik Ödülünün Sahibi Oldu
4 Temmuz 2017

Harmony Aktif Vakum Diz Altı Protez Bacak

Harmony Aktif Vakum Diz Altı Protez Bacak

Yarım asırdan fazla süredir protez ve ortez sektöründe, engellilere hareket edebilme özgürlüğü sağlayan ürünler geliştiren Ottobock, Harmony Aktif Vakum Diz Altı Protez Sistemi ile alt ekstremite amputeleri için oldukça kaliteli bir protez sunmuştur.

Harmony Aktif Vakum Diz Altı Protez

Problemli Bacaklar İçin Harmony

Maalesef güdük her zaman kolaylıkla protez uygulamasına izin vermeyebilir. Harmony Aktif Vakum Sistemi güdüğün, boy, biçim ve yapısı itibari ile özellikle problemli olan kişiler düşünülerek üretilmiştir. Kendine özel tasarımı ile rahatsızlık vermez. Uyum sorunu yaşatmayarak güdük ve soketi son derece sağlam bir şekilde bütünleştirir. Bu sayede çok daha güvenli ve kontrollü yürüme sağlar.

Ottobock Harmony Aktif Vakum Diz Altı Protez Sistemi, güdük hacminin gün içinde ki değişikliklerine uyumlu olacak şekilde üretilmiştir. Sistemi her zaman soket ve güdük arasında sıkı bir tutuş vaat eder.  Ayarlamak için çorap ilavesi ve çıkarılması gerektirmemektedir. Kuvvetli ama dengeli bir tutuş sağlayarak güdük ve soket arasında ki bu uyumlu tutuş, kan dolaşımının sağlıklı olmasını sağlar. Bu eşsiz özelliği ile problemli ve yaraları kapanmamış güdüklerde hızlı iyileşme olanağı sunar.

Harmony P3

Diz altı ampute olan hastalar için kullanılan mekanik Harmony sahip olduğu P3 vakum pompası ile her adımda konforlu şok emme sağlar. P3 pompa vakumu, hareketin sıklığı ve basıncı gibi faktörlere uygun olarak kendisini ayarlayar. Vakumun istenilen miktarda olmasını ve güçlü bir şekilde tutulmasını sağlar. Doğal yürüyüş olanağı verir.

Ottobock Harmony mekanik P3 pompalı aktif vakumlu sisteme entegre olarak sağladığı yumuşak yaylanma özelliği ile kullanıcılarına üst düzey bir konfor ve güven sunar. Benzeri olmayan protez kontrolüne sahip Harmony sessiz, hafif ve en zorlu güdüklerde bile sağladığı üstün performans ile yaşlı ya da genç, bir çok protez kullanıcısı için en doğru diz altı protez sistemlerinden bir tanesidir.

Harmony E2

Harmony E2

Hem diz altı hemde diz üstü amputasyonlar için kullanılan diğer bir pompa çeşidi olan elektronik Harmony E2 pompası oldukça hafiftir ve sessiz çalışır. E2 pompası her vakum döngüsünde kendini otomatik olarak ayarlayarak mükemmel bir bağlantı olanağı sağlamaktadır. Yürüyüş düzgün, rahat ve güven verici olarak gerçekleşir. Pompa, şarj edilmek üzere çıkarıldığında bile vakumlama pasif olarak çalışmasına devam etmeder.

Harmony Triton Protez Ayak Uyumu

Harmony,  triton protez ayak ile mükemmel bir şekilde kombine olabilmekte ve en üst düzeyde performans sağlamaktadır. Triton protez ayağın yüksek işlevselliği Harmony teknolojisi ile birleştiğinde, kullanıcı zorlu arazi koşullarında fazla enerji harcamadan uzun mesafeleri yorulmadan yürüyebilir.

Alsan Ortopedi olarak uzun yıllardır Ottobock Harmony Aktif Vakum Diz Altı Protez bacak Sistemini müşterilerimize sunmaktayız.