DAFO BAKIMI

 Dafo Bakımı diğer bir çok ortezde olduğu gibi zorlanmadan evinizde rahatlıkla yapabileceğiniz oldukça kolay ve basit bir işlemdir. Terlemeye ve kirlenmeye bağlı oluşabilecek pişik, kötü koku ve bunlara benzer durumların oluşmaması için, yaz aylarında haftada en az iki kez, kış aylarında ise haftada en az bir kez sabunlu ıslak bir bezle silmeniz ve ardından kurulamanız yeterli olacaktır. Bunun dışında gerek duyulacak her hangi bir bakım ihtiyacı yoktur.
Not: Kurulama işlemi kağıt havlu ve emici bezler ile yapılmalıdır. Kurulama için kullanılacak ısı kaynakları ( fön makinası, soba vb. ) dafo üzerinde bozulmalara sebep olabilir.
Herhangi bir rahatsız edici cilt sorununun oluşmaması için Dafo’nun temiz tutulması çok önemlidir.Haftada bir kez yapmak üzere, ılık sabunlu bir bezle veya anti bakteriyel mendillerle düzenli olarak temizliğini yapabiliriz. Bandajları (cırt bantları) bu temizlik esnasında ıslatmamaya özen göstermeliyiz. Kurulamak için sadece kağıt havlu kullanın, herhangi bir ısıtıcıdan yararlanmaya çalışmayın. Dafo bakımı ve kullandığınız tüm ortezlerin kullanımları hakkında sorularınız için merkezimizi arayabilirsiniz.

DSC03663-500x375
DSC03663-500x375
DSC03664-500x375