1C66 Triton Smart Ankle Protez Ayak Ottobock

Yeni Orion3 Diz Üstü Protez Bacak
20 Ocak 2018

1C66 Triton Smart Ankle Protez Ayak Ottobock

1C66 Triton Smart Ankle Protez Ayak Ottobock

Hayalini kurduğunuz o yüksek tepelerde ve zorlu arazilerde yürümek 1C66 Triton Smart Ankle Protez Ayak ile artık mümkün.

 

Ottobock Triton protez ayak kendisini farklı yürüyüş hızlarına ve eğimlere uyarlar. Rahatlama özelliği sayesinde ayakta durmayı ve oturmayı daha doğal ve rahat hale getirir. Eğimli zeminlerden  inerken ve çıkarken yürümede gözle görülür derecede fark yaratır.

Mekatronik protez ayak bileği ekleminin amacı, kullanıcıya günlük yaşamda daha fazla hareket ve esneklik sağlamak için anatomik ayak bilek ekleminin fonksiyonelliğine olabildiğince benzemektir. Sizlere hem farklı yürüyüş hem de değişik yüzeylere sezgisel olarak uyum sağlayan Triton Smart Ankle protez ayağı sunuyoruz. Triton Smart Ankle dinamik hareketleri simgeleyen ve tüm Triton ailesinde kullanılan karbon yaydan oluşmaktadır.

34 Derece Hareket Aralığı Sunan Hidrolik Protez Ayak

Triton Smart Ankle hidrolik sistem 17° dorsifleksiyon ve 17° plantar fleksiyona kadar izin verir. Mikroişlemci her adımda kullanıcının yürüyüş eğim verilerinin yanısıra sensörler tarafından oluşan verilere girişe göre ayak bileği açısını belirler.

Topuk Yükseklik Adaptasyonu Sağlayan Protez Ayak

Triton Smart Ankle’nin hareket aralığı ayak bileği eklemini farklı topuk yüksekliklerine adapte etmek için de kullanılabilir. Topuk yüksekliğinin tekniker tarafından ayarlanmasına gerek yoktur. Kullanıcı farklı topuk yüksekliklerinde ayakkabılar giyebilir (maks. 50 mm). Adaptasyon hem Galileo™ akıllı telefon uygulaması ile hem de ayak bileği ekleminde yer alan buton ile gerçekleştirilebilir. Kullanıcı ayakkabısını değiştirdiğinde, topuk yükseklik ayarı harekete geçer, mikroişlemci yeni başlama noktasını hesaplar ve ayak bileği ekleminin pozisyonunu ayakkabıya göre adapte eder.

Serbest bırakma fonksiyonu

Kullanıcı serbest bırakma fonksiyonunu oturma veya ayakta durma pozisyonunda aktive edebilir. Aktive edildiğinde ayak özgürce istenilen fleksiyon pozisyonunda hareket edebilir ve doğal bir görünüm sunar. Ayağa ağırlık verildiğinde bu özellik deaktive olur ve kullanıcı yeniden emniyetli bir şekilde yürüyebilir.

Teknikerler için Galielo™ uygulaması

Triton Smart Ankle kurulumu ve eğitim, Galielo™ uygulaması ile (kablosuz ve iOS & Android ile uyumlu) gerçekleştirilebilir. Galielo™ uygulaması ilgili App’lerde mevcuttur. Kurulum prosedürü daha önceki Triton protez ayaklar ile aynıdır. Yeni olan tek şey, ilk kurulumun Galielo™ uygulaması ile kolay bir şekilde yapılabildiğidir.

 

Piramit Adaptör

Piramit adaptör tüm proteze güvenli ve de stabil bir bağlantı sağlar.

Bluetooth®

Entegre edilmiş Bluetooth® teknolojisi iOS ve Android cihazları ile doğrudan iletişim kurulmasını sağlar.

Kuvvet ve Moment Sensörü

Entegre edilmiş Europa™ teknolojisi protezi etkileyen kuvvet ve momenti ölçer ve ayrıca ayak bileği adaptasyonu için veri sağlar.

Şarj Ünitesi ve İşletim

Protez ayak USB bağlantısı üzerinden şarj edilebilir. Manuel işletimin yanı sıra optik LED durum göstergesi için iki buton burada aşağıda yer almaktadır.

Batarya ve Elektronik

Batarya ve elektronik ayak bileği eklemi içinde korunur. Entegre mikroişlemci tüm ölçüm ve kontrol süreçlerini koordine eder. (72 saate kadar uzun pil ömrü).

Açı ve Hızlanma Sensörleri

Bu sensörler ayak bileği açısının belirlenme¬sini mümkün kılar ve mikroişlemciye önemli bilgiler iletir.

Hidrolik

Hidrolik ayak bileği hareketini kontrtrol eder. Batarya ve elektronik ayak bileği eklemi içinde korunur. Entegre mikroişlemci tüm ölçüm ve kontrol süreçlerini koordine eder. Hidrolik ventilin açılması, ayak bileğinin plantar fleksiyonuna ve dorsifleksiyonuna olanak sağlar.

Triton Protez Ayak Modülü

Üç karbon yay elementlerinin etkileşimi, bireysel yürüyüş fazları arasında yumuşak bir geçiş sağlar. Ayrık ön ayak kısmı düz olmayan zeminlerle ve yönde hızlı değişiklikler ile başa çıkmak için gerekli olan emniyet ve kontrolü sağlar.

Ottobock firmasının ürettiği 1C66 Triton Smart Ankle Protez Ayak hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.